Hočevarjev mavzolej je objekt v mestnem parku v Krškem. Izjemno bogato notranjost krasijo vitraži, kamnit tlak z inkrustrirano ploščo, stenske poslikave, mozaik, kamnita plastika Jezusa. Na osmih stebrih z bazami in kapiteli slonijo rebra, ki se na vrhu stikajo v bogat sklepnik. Polja med rebri so poslikana.
Vsi našteti arhitekturni in likovni elementi so bili bolj ali manj poškodovani, za kar je v glavnini zaslužna vlaga.
Celotna prenova zunanjosti in nato notranjosti je bila izjemna zaradi pestrosti umetniških sredstev.
Današnja podoba pročelja na Vegovi 5 je iz leta 1952. Krasijo jo zgrafitni medaljoni s portreti slovenskih glasbenikov. Fasada na Gosposki 8 je dekorirana s štukaturami iz konca 19.stoletja. Na obeh se elementi iz teraca.
V partnerstvu s podjetjem Gradnje Moste d.o.o. in v sodelovanju sodelovanju s podjetjem Amoret Restavratorstvo in Restavratorstvo Mali smo obnovili štukature, zgrafito in okna.
Na zvoniku cerkve sv. Jurija v Piranu že od leta 1769 stoji podoba angela, ki se obrača v smeri vetra. 3,8 m visoka plastika je iz železne konstrukcije, ovite v bakren plašč. Od zadnje prenove leta 1908, ki iz konservatorsko-restavratorskega vidika ni bila povsem ustrezna, so nastajale nove poškodbe. Obseg teh je bil viden šele ob snetju in nadaljni diagnostiki.
V delavnici je bila plastika dokumentirana s 3D posnetkom in razstavljena na manjše elemente. Neustrezni in uničeni deli so bili nadomeščeni z novimi.
Ruske dače, vile v Zgornjih Gameljnah pri Ljubljani ni težko opaziti. Gre za edini primer ruske dače v Sloveniji in je kulturni spomenik lokalnega pomena. Zgradili so jo ruski priseljenci okoli 1890.
Pritličje je zidano, nadstropje leseno in po celotnem obodu opasano z gankom. Krasi jo mnogo lesenih dekorativnih detajlov ter vitražna stekla.
Pri obnovi se je stremelo k čimvečji ohranitvi obstoječega. Le najbolj uničeni leseni elementi so bili nadomeščeni z novimi. Ti so bili rekonstruirani z enakimi materiali prvotnim.